Форвардна програма (весняний форвард)

З 19.01.2017 р. ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель зернових культур (пшениці, ячменю, кукурудзи та сої) майбутнього урожаю 2017 р.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснюватиме через свої регіональні відділення. Реалізація даної програми буде проводитися в два етапи.

Протягом першого етапу сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів та укласти договори поставки в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ». Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника буде здійснюватися попередня оплата.

Однією з умов форвардної програми є укладання договорів комплексного страхування посівів майбутнього врожаю сільськогосподарських культур. Перші огляди посівів озимих культур почнуть здійснюватися вже на початку весни після відновлення вегетації, а ярих культур – після появи сходів.

Авансовий платіж за одну тонну зерна пшениці, ячменю або кукурудзи складатиме 2 580 грн. з урахуванням ПДВ, а авансовий платіж за одну тонну сої – 4 980 грн. з урахуванням ПДВ.

Другий етап програми передбачає поставку зерна сільськогосподарськими товаровиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії ПАТ «ДПЗКУ», а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу.

Корпорація розпочала приймання заявок на участь у програмі закупівель зернових культур майбутнього урожаю 2017 р. і підготовку до підписання договорів.
Аграрії можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів в регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ».

Програма форвардних закупівель озимих зернових культур (осінній форвард)

З 01.11.2016 р. ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель озимих зернових культур (пшениці та ячменю) майбутнього урожаю 2017 р.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснюватиме через свої регіональні відділення та філії. Реалізація даної програми буде проводитися в три етапи.

Протягом першого етапу (листопад-грудень) сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів, здійснити з представниками ПАТ «ДПЗКУ» та страхових компаній огляд посівів. На підставі позитивного акту огляду посівів  в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ» укласти договори поставки та застави майбутнього врожаю.

Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника в січні-лютому 2017 року, згідно умов договору буде здійснюватися попередня оплата.
Авансовий платіж за одну тонну зерна пшениці або ячменю складатиме 2 010 грн. з урахуванням ПДВ.

Другий етап передбачає огляд посівів в період початку вегетації озимини в березні-квітні 2017 року, складання відповідного акту огляду посівів. Друга частина попередньої оплати  становитиме 780 гривень за 1 тонну.

Третій етап програми передбачає поставку зерна сільгосптоваровиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії ПАТ «ДПЗКУ», а також остаточний розрахунок у вигляді третього траншу.

Корпорація розпочала приймання заявок на участь у програмі закупівель зернових культур майбутнього урожаю 2017 р. і підготовку до підписання контрактів.
Аграрії можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів в регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ».

У рамках інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань укладання форвардних договорів у центральному офісі ПАТ "ДПЗКУ" варто звертатися:

(044) 206-15-71 або  forward@pzcu.gov.ua

Закупівельна програма за фіксованою ставкою

Основна умова даної програми – узгоджена валютна ставка залишається незмінною до моменту поставки зерна.

На день укладання договору поставки застосовується фіксована валютна ставка та кінцева дата поставки, що оприлюднені на офіційному сайті ПАТ «ДПЗКУ» тут.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель здійснюється через регіональні відділи ПАТ «ДПЗКУ».

 

Оплата здійснюється в гривні за курсом НБУ на день поставки партії товару, за ціною, що розраховується за формулою:

на умовах поставки СРТ – портовий термінал Покупця (ОЗТ, МПЕ):

Ц=долл США*1,153*Курс,

де Ц – ціна закупки 1 тонни Товару з ПДВ (гривень),

долл США – фіксована валютна ставка, що зазначена у відповідному договорі поставки,

1,153– коефіцієнт коригування, 

Курс – офіційний курс гривні, опублікований на офіційному сайті Національного банку України за адресою https://bank.gov.ua. на момент переоформлення партії Товару.

 

на умовах поставки EXW – зерновий склад Покупця:

Ц=долл США*1,153*Курс - Л,

де Ц – ціна закупки 1 тонни Товару з ПДВ,

долл США – фіксована валютна ставка, що зазначена у відповідному договорі поставки,

1,153 – коефіцієнт коригування, 

Курс – офійійний курс гривні опублікований на офіційному сайті Національного банку України за адресою https://bank.gov.ua на момент переоформлення партії Товару,

Л – вартість логістичних витрат до портового терміналу (на підставі даних ПАТ «ДПЗКУ»).

 

Для участі у даній закупівельній програмі постачальнику необхідно подати до відповідного регіонального відділу ПАТ «ДПЗКУ» заявку на реалізацію зерна, сформувати необхідний пакет документів, узгодити фіксовану валютну ставку та укласти відповідний договір поставки.

Розрахунок із постачальником здійснюється протягом 3-х днів з дати переоформлення зерна на ПАТ «ДПЗКУ» і надання всіх необхідних документів.

Перелік документів для участі у цій закупівельній програмі можна переглянути тут.

Закупівельна програма під заставу зерна

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами.

Основні умови цієї програми:

  • укладання договорів поставки, застави та оформлення подвійного складського свідоцтва на зерно;
  • попередня оплата сільгосптоваровиробнику - 70% від діючої на момент укладання договору закупівельної ціни на філії ДПЗКУ, яка висвітлена на офіційному сайті;
  • остаточне переоформлення зерна протягом 90 календарних днів із моменту укладання договору на ДПЗКУ по ціні, яка в даний проміжок часу діє на відповідній філії ДПЗКУ та є найбільш привабливою на думку сільгоспвиробника, та перерахування доплати.

Закупівлі зерна за подвійними складськими свідоцтвами проводитимуться в два етапи.

Протягом першого етапу сільгоспвиробнику необхідно подати до регіональних відділень ДПЗКУ заявку на реалізацію зерна, сформувати необхідний пакет документів, укласти договір поставки, оформити подвійне складське свідоцтва та підписати договір застави. Після цього відбудеться реєстрація заставного свідоцтва в реєстрі складських документів на зерно, а потім здійсниться попередня оплата (70% вартості зерна).

Другий етап програми передбачає приймання та оформлення зобов’язань аграрія, переоформлення зерна за заставним свідоцтвом на ДПЗКУ. Далі здійсниться остаточний розрахунок із постачальником збіжжя.

Перелік необхідних документів для участі у цій закупівельній програмі можна переглянути у документах для завантаження.